Jak se zbavit vyskakovacích oken v Chrome?

01.01.2023

Vyberte Blokovat a budete mít pokoj. Pokud jste již někdy vybrali Povolit tak se vám zobrazuji otravné vyskakovací reklamní oznámení. Zbavíte se jich tak, že zadáte v Google Chrome: chrome://settings/content/notifications?search=oznámení sjedete až dolů do sekce Povolit najdete stránky u kterých chcete Blokovat vyskakovací oznámení kliknete na 3 tečky a vyberete Blokovat. Gratuluji už Vás nebudou otravovat vyskakovací oznámení.

Vyskakovací okna v prohlížeči Google Chrome se často nazývají "pop-up okna" a mohou být opravdu rušivá. Existuje několik způsobů, jak se jich zbavit:

 1. Použijte vestavěný blokovač vyskakovacích oken: Google Chrome má vestavěný blokovač vyskakovacích oken, který můžete povolit, abyste minimalizovali množství vyskakovacích oken. Postupujte následovně:

  a. Otevřete Google Chrome.

  b. Klikněte na tři vertikální tečky v pravém horním rohu ("Menu").

  c. Přejděte na "Nastavení".

  d. Srolujte dolů a klikněte na "Pokročilé".

  e. Pod částí "Soukromí a zabezpečení" klikněte na "Nastavení obsahu".

  f. Vyberte "Vyskakovací okna a přesměrování" a povolte blokovač vyskakovacích oken.

 2. Přidání výjimek: Pokud existují webové stránky, u kterých chcete povolit vyskakovací okna, můžete pro ně přidat výjimky.

  a. Jděte na "Nastavení" > "Pokročilé" > "Nastavení obsahu" > "Vyskakovací okna a přesměrování".

  b. Klikněte na "Povolit" a vedle toho přidejte webovou adresu, pro kterou chcete vyskakovací okna povolit.

 3. Použití rozšíření pro blokování reklam a vyskakovacích oken: V Chrome můžete nainstalovat rozšíření třetích stran, která nabízejí pokročilější funkce blokování vyskakovacích oken a reklam. Například "Adblock" nebo "uBlock Origin" jsou populárními rozšířeními, která vám mohou pomoci omezit množství nežádoucího obsahu.

 4. Aktualizace a kontrola na škodlivý software: Některé vyskakovací okna mohou být generována škodlivým softwarem. Ujistěte se, že máte aktuální antivirový program a provádějte pravidelné skenování systému na případný malware.

 5. Použijte režim prohlížení bez doplňků: Pokud si myslíte, že některý z rozšíření může být zodpovědný za vyskakovací okna, můžete spustit Chrome v režimu prohlížení bez doplňků. Stačí kliknout na tři tečky v pravém horním rohu, přejít na "Nové okno inkognito" a zkoušet, zda se vyskakovací okna stále objevují.

Pamatujte si, že některé webové stránky mohou vyskakovací okna zobrazovat legitimně, například pro potvrzení o odchodu ze stránky nebo pro nějaké interaktivní funkce. Použijte svůj úsudek a zvolte nejvhodnější metody, aby byl váš prohlížeč bezpečný a příjemný pro používání.