JAK?

Pár dobrých rad se vždy hodí, často jsou úsměvné, ale vyřeší většinu menších závad s počítačem.

Přijedu. Opravím. Hotovo.

Potřebujete poradit?

Když nejde počítač VYPNOUT, hlavně jej nevytahujte ze zásuvky!!! Existuje kouzelná trojkombinace kláves Ctrl+Alt+Del která vyvolá správce úloh, kde bude moci vypnout programy, které Vám zahltili PC a ten zatuhl.

Magické slovo RESTART opravdu funguje. Když zavoláte o pomoc s počítačem, téměř vždy se dozvíte, že máte všechny aplikace uzavřít a počítač restartovat. Tím se uvolní všechny zaseknuté programy a většina problémů je vyřešena. Nezapomínejte na RESTART opravdu Vám může pomoci.

Budete se asi smát, ale častým jevem, že nefunguje počítač, internet, WiFi a nebo tiskárna je vypnutá prodlužka. Věřte nebo ne, ale již mnohokrát jsem jel opravit počítač a po příjezdu jsem zapnul kouzelné červené tlačítko na prodlužce a vše bylo vyřešeno.

Jak se píše?

14.03.2019

@ zaviháč - Pravý Alt+V
# hashtag - Pravý Alt+X
& and - Pravý ALT+C

Denně vidím, že lidé používají různé podložky pod myš. Většinou jsou textilní nebo plastové a nejčastěji jsou potrhané, ušmudlané a plné nečistot.

Win+R napište OSK Enter - Zobzazí se klávesnice na obrazovce, na které můžete psát myší nebo pokud máte dotykovou obrazovku tak přímo prstem na obrazovce.

Dříve se tiskárna připojovala pomocí paralelního kabelu LPT Centronics, později přes USB A-B kabel, dnes se více využívá připojení tiskárny přímo do routeru přes USB A-B nebo pomocí LAN kabelu. Je také možné tisknout bezdrátově přes WiFi nebo Bluetooth.

Než si koupíte nový monitor nebo TV, vždy se podívejte jaký výstupní konektor má Váš notebook, počítač nebo jiné zařízení, ze kterého chcete přenášet obraz a také se podívejte jaký vstupní konektor má monitor nebo TV. Nejčastěji budete používat HDMI, které jedním kabelem přenáší obraz i zvuk ve vysoké kvalitě do monitoru nebo TV.

USB-A konektory (nikoliv kabely) v PC, notebooku nebo nabíječce mají různé barvy. Někdy mají bílou, černou, modrou, žlutou, červenou nebo zelenou barvu.
Není to náhoda, každá barva něco znamená.

WiFi už tu máme od roku 1999 tedy 20 let. Dříve se WiFi značilo písmeny, které nešli postupně za sebou, takže to bylo nepřehledné. Nyní tu máme nové značení, které má přinést přehled o tom zda máme aktuální zařízení. Čím je číslo vyšší, tím je verze WiFi novější, tedy rychlejší.

Zeptejte se!

Opravit počítač?

Programy pro Váš PC.

Každý PC potřebuje několik programů, aby jste mohli využít jeho schopnosti naplno. Ne vždy musíte platit za drahé programy. Vybral jsem pro Vás pár vynikajících programů, které sám používám, jsou ZDARMA a nesmí chybět v žádném PC.

Programy ZDARMA pro:

INTERNET - Google Chrome česky

OBRÁZKY - Irfan View + čeština

DOKUMENTY - LibreOffice česky

PDF - Adobe Acrobat Reader DC česky 

HUDBA FILMY - Jet Audio + čeština

VYPALOVÁNÍ CD DVD - AshampooBurning česky

START jako XP - ClassicShell česky

JAVA - Java

DUŠAN - Slatina
Jezdí k nám pravidelně několik let. Už jsem si zvykl, že vždy když přezouvám kola na autě tak taky zavolám první pomoc, aby mi udělal pravidelnou kontrolu počítače. Mám notebook už 3roky a co má pořádnou údržbu tak běží pořád jako nový.

JANA - Zastávka
Nejrychlejší, nejkvalitnější a nejpříjemnější spolupráce, kterou jsem kdy s PC zařízením zažila!!! DOPORUČUJI!!!  

ALENA - Ostopovice
Měla jsem notebook tak zpomalený, že startoval 20 minut a strašně se sekal, přitom je skoro nový však nemá ani rok, už jsem chtěla kupovat nový. Našel mi tam snad několik tisíc virů a já nevím čeho ještě, odstranil je a počítač vyladil. Teď mi startuje ani ne minutu. Přitom tam nic neměnil, jen to prý pořádně vyčistil a vyladil.   

MARCEL - Rosice
Potreboval som ráno pripraviť pre kolegov prácu a vytlačiť podklady pre fakturáciu. Nikde som sa nemohol pripojiť s notebooken na internet. Prišiel za 20 minút, opravil počítač, potom zistil chybný wifi modul, tak ho ihneď nahradil novým, pripojil internet, nainštaloval bezdrôtovú tlačiareň a všetko už ide ako má. Super, ďakujem.