Jak zobrazit klávesnici na obrazovce?

04.04.2023

Win+R napište OSK Enter - Zobzazí se klávesnice na obrazovce, na které můžete psát myší nebo pokud máte dotykovou obrazovku tak přímo prstem na obrazovce.


Máte-li potřebu zobrazit klávesnici na obrazovce, můžete to udělat pomocí několika různých metod, v závislosti na operačním systému, který používáte:

Windows:

  1. Použití On-Screen Keyboard (Klávesnice na obrazovce): a. Klikněte na ikonu "Začít" (Windows logo) v dolním levém rohu obrazovky. b. Do vyhledávacího pole napište "Klávesnice na obrazovce" a vyberte tento výsledek. c. Otevře se Klávesnice na obrazovce, kterou můžete používat jako fyzickou klávesnici.

  2. Použití klávesové zkratky: a. Stiskněte klávesy "Win" + "Ctrl" + "O" současně. Tato klávesová zkratka otevře Klávesnici na obrazovce.

macOS:

  1. Použití klávesové zkratky: a. Stiskněte klávesy "Command" + "Space" současně. b. Do vyhledávacího pole napište "Klávesnice na obrazovce" a vyberte tento výsledek.

Android:

  1. Použití klávesy na obrazovce (pokud je dostupná): a. Otevřete aplikaci "Nastavení". b. Přejděte na sekci "Jazyk a zadávání" nebo podobnou. c. Vyberte "Virtuální klávesnice" nebo "Klávesnice na obrazovce". d. Zapněte možnost pro zobrazení klávesnice na obrazovce.

iOS (iPhone/iPad):

  1. Použití klávesové zkratky (pokud je dostupná): a. Otevřete aplikaci "Nastavení". b. Přejděte na sekci "Obecné" a následně "Zpřístupnění". c. Vyberte "Klávesnice" a zapněte možnost "Klávesnice na obrazovce".

Tyto metody by vám měly umožnit zobrazit klávesnici na obrazovce vašeho zařízení, což může být užitečné v případech, kdy fyzická klávesnice není k dispozici nebo je obtížné ji použít.