JAK?

Pár dobrých rad se vždy hodí, často jsou úsměvné, ale vyřeší většinu menších závad s počítačem. Ptejte se, rád Vám pomůžu.

Připojím. Opravím. Hotovo.

Potřebujete poradit?

MIRKA - Oslavany
Přijel za hodinu až domů. Vyměnil mi zdroj v počítači, vyčistil prach, odstranil viry. Za malou chvíli jsem měla vše opraveno.

Denně vidím, že lidé používají různé podložky pod myš. Většinou jsou textilní nebo plastové a nejčastěji jsou potrhané, ušmudlané a plné nečistot.

Win+R napište OSK Enter - Zobzazí se klávesnice na obrazovce, na které můžete psát myší nebo pokud máte dotykovou obrazovku tak přímo prstem na obrazovce.

HDD - magnetický zápis, mechanický disk
SSD - elektronický zápis bez pohyblivých částí
USB - paměti typu FLASH

Dříve se tiskárna připojovala pomocí paralelního kabelu LPT Centronics, později přes USB A-B kabel, dnes se více využívá připojení tiskárny přímo do routeru přes USB A-B nebo pomocí LAN kabelu. Je také možné tisknout bezdrátově přes WiFi nebo Bluetooth.

Než si koupíte nový monitor nebo TV, vždy se podívejte jaký výstupní konektor má Váš notebook, počítač nebo jiné zařízení, ze kterého chcete přenášet obraz a také se podívejte jaký vstupní konektor má monitor nebo TV. Nejčastěji budete používat HDMI, které jedním kabelem přenáší obraz i zvuk ve vysoké kvalitě do monitoru nebo TV.

USB-A konektory (nikoliv kabely) v PC, notebooku nebo nabíječce mají různé barvy. Někdy mají bílou, černou, modrou, žlutou, červenou nebo zelenou barvu.
Není to náhoda, každá barva něco znamená.

Opravit počítač?

PEPAN - Čebín
Přijel velice rychle. S prací jsem byl velmi spokojen, Cena odpovídá kvalitě. Doporučuji

GABIKA - Rosice
Už jsem myslela, že mi notebook nikdo neopraví, ale podařilo se to a to přímo u mě doma. Jsem spokojená, rychle a kvalitně.

Měřit rychlost.

Instalovat programy?

DUŠAN - Slatina
Jezdí k nám pravidelně několik let. Už jsem si zvykl, že vždy když přezouvám kola na autě tak taky zavolám první pomoc, aby mi udělal pravidelnou kontrolu počítače. Mám notebook už 3roky a co má pořádnou údržbu tak běží pořád jako nový.

JANA - Zastávka
Nejrychlejší, nejkvalitnější a nejpříjemnější spolupráce, kterou jsem kdy s PC zařízením zažila!!! DOPORUČUJI!!!  

ALENA - Ostopovice
Měla jsem notebook tak zpomalený, že startoval 20 minut a strašně se sekal, přitom je skoro nový však nemá ani rok, už jsem chtěla kupovat nový. Našel mi tam snad několik tisíc virů a já nevím čeho ještě, odstranil je a počítač vyladil. Teď mi startuje ani ne minutu. Přitom tam nic neměnil, jen to prý pořádně vyčistil a vyladil.   

MARCEL - Rosice
Potreboval som ráno pripraviť pre kolegov prácu a vytlačiť podklady pre fakturáciu. Nikde som sa nemohol pripojiť s notebookom na internet. Prišiel za 20 minút, opravil počítač, potom zistil chybný wifi modul, tak ho ihneď nahradil novým, pripojil internet, nainštaloval bezdrôtovú tlačiareň a všetko už ide ako má. Super, ďakujem.


RychlePC.cz - PC Servis u Vás doma - Roman MARTINI na Firmy.cz