Jak zjistím verzi Windows?

03.03.2023

Win+R napište WinVer ENTER - zobrazí Verzi Windows.

Win+S napište SYS ENTER - zobrazí O systému.

Win+R napište CMD ENTER napíšete SYSTEMINFO ENTER - zobrazí O systému.

Abyste zjistili verzi operačního systému Windows, kterou používáte, můžete postupovat následujícím způsobem:

  1. Pomocí klávesové zkratky: Stiskněte klávesy "Win" + "R", což otevře dialogové okno "Spustit". Do pole "Otevřít" napište "winver" (bez uvozovek) a stiskněte "OK". Zobrazí se vám okno s informacemi o verzi Windows.

  2. Použitím Nastavení: a. Otevřete "Nastavení" kliknutím na ikonu "Začít" (Windows logo) a poté na ikonu ozubeného kola (Nastavení). b. V Nastavení vyberte "Systém". c. Klikněte na "O systému" v levém menu. Na pravé straně zobrazí verzi a informace o systému.

  3. V Ovládacím panelu: a. Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko "Start" (Windows logo) a vyberte "Ovládací panely". b. Vyberte "Systém a zabezpečení" a poté "Systém". c. Zde uvidíte základní informace o vašem počítači včetně verze systému Windows.

  4. Pomocí příkazového řádku: a. Otevřete "Příkazový řádek" nebo "Windows PowerShell". Můžete to udělat tak, že do vyhledávacího pole napišete "cmd" nebo "PowerShell" a vyberete odpovídající aplikaci. b. Do příkazového řádku nebo PowerShellu napište příkaz "systeminfo" a stiskněte "Enter". Mezi informacemi, které se zobrazí, budete hledat řádek s názvem "Verze operačního systému".

U každé z těchto metod budete schopni zjistit verzi a některé základní informace o vašem systému Windows.